Hanoi Van Hoa Hotel

24 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Hanoi Van Hoa Hotel
$$$$

Beskrivelse

3-stjernet Hanoi Van Hoa Hotel er placeret i nærheden af Ba Dinh-pladsen i Hanoi.

Beliggenhed

Thang Long Vanddukketeater ligger 2 km herfra, mens Vietnams Militærhistoriske Museum ligger 1 km væk. Du kan komme til Bach Ma Tempel om få minutter i bil.

Det nærmeste busstoppested er 19 Nguyen Bieu, 250, kun 350 meter væk.

Værelser

Værelserne på Hanoi Van Hoa Hotel har en personlig værdiboks, et fladskærms TV med satellitkanaler og klimaanlæg samt et bidet, separat toilet og en bruser.

Mad og drikke

Gæsterne kan spise på det dessert restaurant Takitimu Ice cream, der ligger kun 250 meter væk.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 14:00-23:59
fra 12:00-13:00
Faciliteter
Der er gratis Trådløst internet .
Anden information
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt.
Bygning
Antal værelser:20
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Dobbeltværelse
  • Værelsesstørrelse:

    26 m²

  • Brusebad
  • Balkon
Fire mands værelse
  • Værelsesstørrelse:

    35 m²

  • Brusebad
  • Balkon
Tre mands værelse Superior
  • Værelsesstørrelse:

    25 m²

  • Brusebad
  • Klimaanlæg
Vis 1 flere værelsestyperMindre

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

WiFi

Wi-Fi

Parkering
Bagageopbevaring
24-timers service
TV

Fladskærms TV

Køkenfaciliteter

Kedel

Værelsesfaciliteter

  • Spisebord

Badeværelse

  • Gratis toiletartikler

Køkken

  • Kedel

Medier

  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Hanoi Van Hoa Hotel

💵 Laveste værelsespris <br /> 333 DKK

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
99A Pho Nguyen Truong To, Hanoi, Vietnam, 000084
Se på kort
99A Pho Nguyen Truong To, Hanoi, Vietnam, 000084
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Kirke
Cua Bac Kirke
280 m
Restaurant
Bia ZUBR
710 m
Restaurant
81QT Restaurant & Coffee
600 m
Restaurant
Urban Coffee
260 m
Restaurant
Loving Hut
490 m
Restaurant
Phu Specialty Tea & Coffee
230 m
Restaurant
Baghdad Restaurant Hanoi
550 m
Restaurant
TASTY - Drinks & Fastfood
340 m
Restaurant
The Nerd's Nest
420 m

Anmeldelser om Hanoi Van Hoa Hotel

9.0 /10
Fremdragende
11 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Hanoi Van Hoa Hotel

Er der nogen turistattraktioner i nærheden af det 3-stjernede Hanoi Van Hoa Hotel?
Under oppholdet på det 3-stjernede Hanoi Van Hoa Hotel, bør du ikke gå glip af Hanois vigtigste vartegn, Thang Long Vanddukketeater og Bach Ma Tempel, der ligger inden for henholdsvis 25 og 19 minutter til fods.
Hvilke populære attraktioner i nærheden af et Hanoi Van Hoa Hotel kan jeg besøge?
Ba Dinh-pladsen er et af de bedst bedømte vartegn (9/10) placeret inden for en 9-minutters gang fra et Hanoi Van Hoa Hotel.
Hvad er de anbefalede spisemuligheder under opholdet på det Hanoi Van Hoa Hotel?
Gæster på det Hanoi Van Hoa Hotel kan spise lige uden for hotellet til en højt vurderet-10/10 ifølge gæsternes anmeldelser-dessert restaurant Takitimu Ice cream tilbyder australsk køkken.
På hvilket tidspunkt kan jeg tjekke ud på Hanoi Van Hoa Hotel?
På Hanoi Van Hoa Hotel kan du tjekke ud fra 12:00 til 13:00.
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige i hotellet?
Hos hotellet kan man betale med kontant, Visum og Mastercard.
Hvilken slags værelser tilbyder Hanoi hotellet?
Hanoi hotellet tilbyder sådanne typer værelser som Dobbeltværelse, Værelse Standard og Fire mands værelse.
Hvilke faciliteter tilbydes på værelserne på det 3-stjernede Hanoi Van Hoa Hotel?
Hvert værelse på det 3-stjernede Hanoi Van Hoa Hotel inkluderer et fladskærms TV med satellitkanaler samt en personlig værdiboks for gæsternes sikkerhed.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse